Değişim Yayınları- Kitap ile Buluşma Yeriniz
Değişim Yayınları

TURİZM HİZMETLERİNİN SAĞLIĞI VE YÖNETİMİ

  • 9786054925889
  • VAR

63,75
%15
75,00

Turizm toplumlar arasında sosyal, kültürel, çevresel, fiziksel, politik ve tıbbî açıdan dünya geneline yansıyan en önemli sektörlerin ve endüstrilerin başında gelerek toplumsal, sosyal, kültürel, ekonomik ve tıbbî çevrede önemli etki ve değişimlere yol açmaktadır. Turizm bir yandan toplumların ve bireylerin birbirleriyle kaynaşmasına, sosyal, kültürel ve fizikî ve çevresel turizm ögelerinin ve çekiciliklerinin arttırılmasıyla kaynakların kullanılmasına ve böylece çevrenin değerini arttırmakta, turizme katılanların bireysel, grupsal ve toplumsal tatmin duygunun giderilmesine önemli olumlu katkılar sağlar.

Turizmin bu önemli olumlu katkılarına karşılık iyi yönetilmeyen turizm hizmetleri ve endüstrisi, aynı zamanda ekonomik dengesizliklere, toplumsal yapı ve dokunun olumsuz etkilenmesine sosyal ve kültürel kirlenmeye, tabiatın tahrip edilmesine, turizm çalışanları olan turizmcilerin ve turist sağlıklarını da olumsuz etkilemektedir. Bu olumsuz etkiler daha çok gelişmekte olan ülkelerde daha belirgin olarak ortaya çıkmaktadır.

Bu kitapta turizm hizmtelerinin bileşenlerinin ve boyutlarının sağlık kavramı açısından incelenmesi yapılmaktadır. Sağlık; hastalık olmamasının yanı sıra, fizikî, bedensel, sosyal ve ruhsal yönden iyilik haliyle açıklanmaktadır. Bu açıdan turizm hizmetlerinin de çevresel, tıbbî, sosyal, psikolojik, işletme, turizm çalışanı ve turistlerin sağlığı ve iyilik hali incelenmiştir.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.