Değişim Yayınları- Kitap ile Buluşma Yeriniz
Meserret Yayınları

Yaşayan Portreler Fahri Tuna

  • 9786054925667
  • TÜKENDİ

46,75
%15
55,00

Nef'î'nin o harikulâde beyitinin bir mısraı şöyledir: Âşinâya âşinâ bîgâneye bîgâneyiz. Belki de hayatın yegâne anlamı saklıdır bu mısrada.

Bu anlamın peşindeki Fahri Tuna, âşinâ'larını kaleme aldığı Yaşa'yan Portreler ile çıkıyor bu defa okurun karşısına. Tuna, sadece eserine değil, bizzat kendisine de âşinâ olduğu isimleri taşıyor sayfalarına. Kısa, veciz, espirili ve incelikli bir dille, deyiş yerindeyse birkaç fırça darbesiyle resmediyor kültür dünyamızın renkli isimlerini. Hayatın en sahih anlamının dostluk olduğunu imâ ederek.

Yaşa'yan Portreler, dünyayı muhabbetin kurtaracağını müjdeleyen bir kitap. Samimi, akıcı, lirik... Gündelik hayatın tekdüzeliğinden bir an olsun çekip çıkarıyor okuru ve edebiyatın, sanatın ve düşüncenin bereketli iklimlerine davet ediyor.

Neşeli bir kitap Yaşa'yan Portreler. Umutlu, incelikli, vefalı... Tuna, yazarak giriyor hem kelimelerin hem âşinâların hem de okurun kalbine.

Deyiş yerindeyse zâtına hoşça bakmak için birer ayna kitaptaki isimler yazar için. Çünkü o merdüm'i dîde-i ekvân olan âdemi yazıyor; Allah'ın yeryüzündeki o en güzel halifesini...

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.