Değişim Yayınları- Kitap ile Buluşma Yeriniz
Değişim Yayınları

Namaz Ve İnfak

  • 9786258466119
  • VAR

79,69
%15
93,75

Bu dereceye ermek için son peygambere ve son kitaba inanmak ve ibadetlerin reisi olan, namaz ve sadakaya önem vermekle olacağını hem Kur’ân, hem de efendimiz (sav) bildiriyor. Evet. 

Namaz, sadaka ve infak. Yani Allah’a ve onun kitabı olan Kur’ân’a inandıktan sonra olmaz ise olmaz üç şey -zinhar lazım ve gerekli- nedir o? Namaz, sadaka ve infak. Şimdi bu iki iş çok önemli, neden?

 Kur’ân’ı Kerîmde 86 yerde, Allâhu Teâlâ namaz ile sadakayı beraber emir ediyor. Bakın! Daha ilk surenin Bakaranın 3. ayeti kayba imandan sonra, namaz ve sadaka gelir. Şimdi dikkat, bu 3 ibadet şekli: biri var diğeri yoksa Allah korusun, üçü de kabul olmayacağını efendimiz (sav) haber veriyor. Adama bakıyoruz, bedava namazı kılıyor. Hatta beş vakit camide kılıyor. Fakat iş sadakaya gelince zekâta gelince infaka gelince hayır ve hasenata gelince adamın eli cebine gitmiyor. İşte bu adamın namazı kabul olmuyor. Bunun aksine, böyle namaz yoksa zekâtı, sadakası, infakı kabul olmuyor. Bu durumlar hakkında efendimizden (sav) sahih rivayetler var. Allah korusun! O verdiği zekât, sadaka ve infak Allah katında makbul olmuyor. Bu kıyas bizim kafadan attığımız bir kıyas değildir. Efendimizin (sav) sözleridir.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.