Değişim Yayınları- Kitap ile Buluşma Yeriniz
Değişim Yayınları

Kazım Çavuş Savaş ve Mücadele Yılları

  • 9786258466348
  • VAR

143,44
%15
168,75

Elinizdeki bu kitap aslen İzmit-Gölcük kazası İhsaniye Köyü’nden 1305 (Miladi 1889) doğumlu Yusuf oğlu Demirkıran’ın tarih-i hayat, yani hatıratlarını bildirir vesikadır.

1968 yılında Çamlıca Askeri Hastanesinde yattığı dönemde oda arkadaşı olan ve ulusal yayın yapan bir gazetenin muhabirine hayatına dair notlar aldırmış; maksat ve gayesi Türk vatanının ve Türk milletine yapmış olduğu hizmetlerimin tatlı hatıralarını millî bir miras olarak efradı aileme hatıra olarak bırakmak üzere hayat hikâyesini sıraladığını belirtmiştir.

Okudukça şahitlik edeceğiniz kahramanlıklarla dolu bu hayat hikâyesinde zaman zaman gözlerinizin yaşaracağına inanıyor; ömrünün son yıllarında gelecek nesillere örnek vatan sevgisini bizlere aktaran Kâzım Çavuş’a, onun gibi mücadelenin farklı yerlerinde bu vatan için canını ortaya koyan atalarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Yapmış bulunduğum hizmetlerim vatan evlatlarına duyurulması hiç şüphe yok ki beni manen huzur ve saadet içinde bırakacak, demiştir. Bizler de bunu bir vasiyet kabul ediyor ve bu kitabı sizlere emanet ediyoruz.

Allah onları cennetle mükâfatlandırsın.

 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.