Değişim Yayınları- Kitap ile Buluşma Yeriniz
Değişim Yayınları

Yönetim Bilimi ve Çağdaş Yönetim Teknikleri

  • 9786052083987
  • VAR

242,25
%15
285,00
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü

Yönetim, bir meslektir, bir faaiyettir, bir bilim dalıdır, bir araştırma alanıdır, bir sanattır ve bir yaşam uğraşıdır. Apartman yönetiminden devlet yönetimine kadar uzayan sistem mantığı içinde birbirine bağlı birçok boyutu ve yönetim düzeyini kapsamaktadır. Bunun en tepesinde günümüzde Birleşmiş Milletler yer almaktadır. Bugün böyledir ama yarınlarda bu kuruluşun yerini ne alacaktır bugünden kestirilmesi kolay değildir.

Bilinen şudur ki, yarınlarda yönetim, bugünkü gibi olamayacaktır. Çünkü, ne birey aynı birey, ne toplum aynı toplum, ne düşünceler aynı düşünce, ne sistemler aynı sistem, ne teknoloji aynı teknoloji, ne de devlet aynı devlet olacaktır. Tarım toplumundan Toplum 5.0 düzeyine ulaşmış insanlığın gereksinimi olacak devlet de, Devlet 5.0 olmak durumundadır.

Elinizdeki bu eser, kadim zamanlardan günümüze gelen, bugünlerden de bilinmez geleceklere uzanacak olan temel bir insanlık çabasını, yani “yönetim”i her yönüyle konu almıştır. Yönetimin bilimsel olarak incelendiği ve birçok yönünün açıklığa kavuşturulduğu bu çalışma, bu alanda yazılanları da ele alarak, yeni bir çerçeve çizmektedir. Bu çerçeve, konunun çok fazla ayrıntısına girmeden, ama gereken bilgiyi de sunacak şekilde kaleme alınmıştır. Kitapta aynı zamanda çağdaş yönetim teknikleri verilerek, yöneticilere ve yönetici adaylarına günümüzde geçerli uygulamaya yönelik yöntem ve teknikler sunulmaktadır.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.