Değişim Yayınları- Kitap ile Buluşma Yeriniz
Değişim Yayınları

Temel Kimya

  • Ali Osman Aydın/Vahdettin Sevinç/İ.Ayhan Şengil
  • TÜKENDİ

17,00
%15
20,00


Kitap Adı : Temel Kimya
Yazarlar : Prof. Dr. Ali Osman Aydın/ Prof. Dr. Vahdettin Sevinç / Prof. Dr. İ. Ayhan Şengil
ISBN : 975-8289-16-0
Kapak Tasarımı : Aydın Duran
Baskı Tarihi : Şubat 2003
Baskı Sayısı : 2. Baskı
Kağıt Cinsi : İthal Kağıt
Kapak Cinsi : Karton Kapak
Liste Fiyatı : 22.90 TL
Sayfa : 377 Sayfa
Ebat : 16,5 x 23,5


Kimyanın temel kavramlarını, tanımlarını ve uygulamalarını kapsayan Temel Kimya kitabı, öğrencilerin ve ilgilenenlerin istifadesine sunulmuştur. Kitabın hazırlanmasında, özellikle Mühendislik Bölümlerinde birinci sınıf öğrencilerinin kitap ve kaynak ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmıştır. Ancak, kimya derslerinin yer aldığı diğer bölümlerde göz önünde bulundurulmuştur.
Kitapta yer alan bölümlerin mümkün olduğu kadar bağımsız olmasına çaba gösterilmiş ve her bölümün sonuna özenle seçilmiş, bölümle ilgili ve onu pekiştirici çözümlü problemler eklenmiştir. Ayrıca, gene her bölümün sonuna sorular başğı altında öğrenciyi çalışmaya sevk edecek problemler konulmuştur. Kitabın sonuna doğru yer alan bölümler bazı meslek gruplarını hasseten ilgilendiren konular içermektedir. Bununla, sunulan programın bazı bölümlerini öğretmek isteyen değerli meslektaşlarımıza kendi görüşşünce ve imkanlarına göre öğretecekleri bölümleri seçme kolaylığını sağlama amacı güdülmüştür.
Konular, çeşitli mühendislik dalları gözönüne alınarak ve fazla detaya inilmeden öz bir şekilde açıklanmıştır. Ayrıca şekil, tablo ve çözümlü örnekler ile konular iyice açıklığa kavuşturulmuştur. Ancak, bütün dikkat ve gayretlere rağmen bazı eksikliklerin ve gözden kaçan hataların bulunabileceğini kabul ediyor, bu hususta her türlü tenkitten memnun olunacağını belirtmek istiyoruz.

                                                                                                                                                                                    İ.A. Şengil / A.O Aydın / V. Sevinç

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.